Microsoft Dynamics 365 release wave 1 2022 – plan na Business Central

przez

W zeszłym tygodniu Microsoft opublikował plany 2022 release wave 1 dla Microsoft Dynamics 365 i Microsoft Power Platform, kompilację nowych możliwości, które mają zostać wydane pomiędzy kwietniem a wrześniem 2022 roku. Pierwsza w tym roku fala wydań oferuje setki nowych funkcji i ulepszeń, demonstrując ciągłe inwestycje w transformację cyfrową dla klientów i partnerów Microsoft.

Release wave 1 2022 dla Microsoft Dynamics 365 Business Central
Przygotowane aktualizacje dotyczą najważniejszych produktów Microsoft, w tym Business Central. W wersji 2022 release wave 1, Business Central dostarczy zestaw funkcji, które mają na celu poprawienie wydajności i użyteczności systemu. Zaplanowane aktualizacje Dynamics 365 Business Central w dalszym ciągu upraszczają proces obsługi klienta, oferując łatwiejszą nawigację w menu, nowoczesny panel pomocy, który zapewni wskazówki dotyczące nauki i pomoże zwiększyć produktywność oraz przysposobienie procesów. Klienci korzystający z Microsoft Power Platform będą mogli również korzystać z nowo dostępnych możliwości konektorów. Łatwiejsze powinno okazać się również uruchamianie przepływu Power Automate bezpośrednio ze stron Business Central, co pozwoli zaoszczędzić czas dzięki automatyzacji procesów. Ulepszone możliwości Power Automate, pozwolą na skonfigurowanie tworzenia przepływów pracy dostosowanych do specyficznych potrzeb organizacji. Współpraca nad danymi Business Central w Microsoft Teams zostanie usprawniona dzięki usunięciu tarć związanych z licencjonowaniem. Wzmocnione zostaną również dodatki do Excela i Outlooka. Dodatkowo, Microsoft koncentruje się na dalszej ekspansji geograficznej, zwiększającej zasięg usług. Możliwości w zakresie finansów i łańcucha dostaw w Business Central zostały ulepszone dzięki kilku optymalizacjom i rozszerzeniom możliwości, tak aby użytkownicy mogli realizować procesy biznesowe w sposób bardziej produktywny.

Najważniejsze zmiany i ulepszenia w Dynamics 365 Business Central
W pierwszej fali wydań 2022 dostarczone zostaną aktualizacje na podstawie najpopularniejszych próśb użytkowników o ulepszenia. Pełną listę nowych możliwości można znaleźć w planach Dynamics 365 i Microsoft Power Platform 2022 release wave 1. Wśród najnowszych zmian i modyfikacji Dynamics 365 Business Central znajdą się funkcje blokowania usuwania kont KG, konsolidacji sald klientów i dostawców, zmiany domyślnego konta bankowego firmy na dokumentach sprzedaży i usług, rozliczeń bankowych czy wyboru raportu do projektu. Pracę ułatwią także zmiany w funkcjach naprawy ilości w zestawieniach materiałowych produktów, dziennika uzgadniania płatności, sprawdzania dokumentów i dzienników w tle, a także nowe możliwości raportowania finansowego z harmonogramami kont czy nowy interfejs użytkownika do wprowadzania prognoz popytu w celu dodania obsługi kodu wariantu i innych ulepszeń. Dla większej integracji z Microsoft 365 wprowadzono wspomniane już ulepszenia współpracy z Teams i Excel oraz dodatek do Outlooka – dodanie załączników z wiadomości e-mail bezpośrednio do dokumentów Business Central. Wzmocniono także integrację z Power Platform, w szczególności ulepszenie łącznika usług Power Automate i Power Apps. Te i pozostałe zmiany koncentrują się na lepszej użyteczności, dostępności, wydajności i stabilności dla użytkowników.

Kiedy można spodziewać się zmian?
Od 31 stycznia 2022 r. klienci i partnerzy będą mogli sprawdzać poprawność działania najnowszych funkcji w środowisku nieprodukcyjnym. Funkcje te obejmują ulepszenia w zakresie doświadczenia użytkownika, które zostaną automatycznie włączone dla użytkowników w środowiskach produkcyjnych w kwietniu 2022 roku. Microsoft zachęca zatem do skorzystania z okresu wczesnego dostępu, wypróbowania najnowszych aktualizacji w środowisku nieprodukcyjnym i przygotowania się na wprowadzanie aktualizacji dla swoich użytkowników. Należy zwrócić również uwagę, iż Microsoft zastrzega sobie, że lista prezentowanych funkcji i ich harmonogramy dostarczania mogą ulec zmianie, a niektóre funkcje mogą nie zostać ostatecznie udostępnione.

Udostępnij